NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA w 24H NATYCHMIASTOWA
WYSYŁKA w 24H

GWARANCJA BEZPIECZNEGO PAKOWANIA GWARANCJA
BEZPIECZNEGO
PAKOWANIA

DARMOWA DOSTAWA OD 180 zł DARMOWA DOSTAWA
OD 180 zł

tel: 880 954 260 tel: 880 954 260 pn-pt 8:30-16:30

Co kupić na rocznicę ślubu? Pomysły na prezent dla rodziny, przyjaciół i znajomych.

17-06-2022

Zastanawiasz się jaki prezent na rocznicę ślubu wręczyć komuś z rodziny, przyjaciołom czy znajomym? Mamy dla Ciebie propozycje, które zawsze się sprawdzają! Poznaj je i odpowiednio przygotuj się do tej uroczystości. 

Każda rocznica ślubu jest wyjątkowa i świetnie jest uczcić ją w gronie najbliższych. To także doskonała okazja, aby wręczyć upominek, a tym samym podkreślić to, jak ważna jest relacja małżeńska i świętować jej trwałość. Najbardziej popularnym prezentem na rocznicę jest różnego rodzaju biżuteria. Jednak małżeńskie jubileusze są także specyficznie nazywane – zgodnie ze stażem relacji. Jeśli chcesz widzieć, jak tradycyjnie nazywają się kolejne rocznice ślubu, czytaj dalej! 


Co można kupić na rocznicę ślubu?
Popularne nazwy jubileuszów i propozycje prezentów.

Poniżej przedstawiamy tradycyjne nazwy uroczystości rocznicowych, które w większości mają znaczenie symboliczne. Poznaj je, aby przygotować odpowiedni prezent. Po tej lekturze zdecydowanie łatwiejsze będzie podjęcie decyzji co dać na rocznicę ślubu

 

1. rocznica ślubu – papierowa 

Niemal zawsze emocjonująca, czyli pierwsza rocznica ślubu nazywana jest papierową ze względu na krótki staż małżeństwa. Jest to jednak bardzo ważna i wyczekiwana uroczystość oraz doskonała okazja na spędzenie czasu we dwoje lub w gronie najbliższych. Aby odnieść się do charakteru jubileuszu, prezent na pierwszą rocznicę ślubu może być wykonany właśnie z papieru. Mogą to być np. sentymentalne albumy ze zdjęciami, listy gratulacyjne, a także dekoracje do domu w formie plakatów. Dobrym rozwiązaniem będą również praktyczne naczynia do wspólnego gniazdka pary, jak: szklanki, kubki, kieliszki. Miłym prezentem, dodającym ciepła każdemu nowemu wnętrzu będą rośliny doniczkowe.

 

2. rocznica ślubu – bawełniana 

Większe doświadczenie małżeńskie to trwalszy materiał w nazwie jubileuszu. Kolejny rok razem to coraz większe doświadczenie, które cementuje relację dwóch osób, stąd z papierowej przechodzimy do rocznicy bawełnianej. Zatem idealnym prezentem na drugą rocznicę ślubu jest coś z tego materiału, np. pościel, obrus lub bieżnik na stół.

 

3. rocznica ślubu – skórzana 

Kolejny jubileusz to kolejny krok ku budowaniu trwałości małżeństwa. Skóra jest naturalnie trwalsza od bawełny, dlatego jest to motyw przewodni trzeciej rocznicy ślubu, na którą często wręcza się prezent ze skórzanym elementem. 

 

4. rocznica ślubu – kwiatowa 

To jubileusz, który odchodzi od tradycji kojarzenia go z coraz trwalszym materiałem. Odwołuje się do symboliki relacji, która ma już doświadczenie i może oznaczać spokój, swobodną możliwość wyrażania siebie oraz umiejętność komunikacji. Z tego względu doskonałe, tematyczne prezenty na czwartą rocznicę ślubu to bukiety kwiatowe i rośliny doniczkowe. Świetnym prezentem będą eleganckie kubki porcelanowe w kwiaty lub zastawa do ciasta inspirowana kwiatami.

 

5. rocznica ślubu – drewniana 

Czas na pierwszą, większą i bardziej uroczystą rocznicę ślubu. Jest ona nazywana drewnianą, co ma symbolizować silną relację małżeńską. Co się daje na piątą rocznicę ślubu? Adekwatnie do nazwy – coś drewnianego, np. szkatułkę na biżuterię czy małą szafeczkę na klucze od wspólnego domu. 

 

6. rocznica ślubu – cukrowa 

Cukrowa rocznica ślubu to nieco humorystyczna nazwa dla małżeństwa z kilkuletnim stażem, które najprawdopodobniej przeszło razem najróżniejsze trudy, ale także powodzenia w związku. To doskonała okazja, aby zjeść pyszne desery, wybrać się z bliskimi do ulubionej piekarni lub cukierni, a nawet urządzić przyjęcie w ogrodzie ze słodkim stołem. Co dać na szóstą rocznicę ślubu? Najlepsze prezenty to kosze prezentowe z ulubionymi słodkościami, które ucieszą parę. Jeśli para słodzi kawę i herbatę, praktycznym upominkiem będzie elegancka cukiernica.

 

 

7. rocznica ślubu – wełniana 

Ciepło, wygoda, bliskość to coś, co kojarzy się z wełną – motywem przewodnim siódmej rocznicy ślubu. Charakteryzuje ją trwałość i poczucie bezpieczeństwa, które są podstawą relacji po tylu latach współżycia małżeńskiego, dlatego to idealna symbolika dla tej okazji. 

 

8. rocznica ślubu – brązowa 

Siła i piękno tradycyjnego brązu to symbolika ósmej rocznicy ślubu, która doskonale określa dotychczas przebytą przez małżonków drogę. Piękne chwile, wyzwania i wspomnienia oraz zdziwienie ze względu na czas, który upłynął, sprzyjają świętowaniu tej okazji. Charakterystyczna figurka wykonana ze stopu brązu lub antyczna biżuteria to doskonały prezent na tę rocznicę.

 

9. rocznica ślubu – gliniana 

Dziewięcioletni staż to dużo czasu spędzonego razem, dlatego ten jubileusz nazwany jest glinianym. To właśnie z tego, prostego i naturalnego, elementu tworzone są prawdziwe, ceramiczne dzieła sztuki, tj. wazony, naczynia czy dekoracyjne szkatułki. Warto je wręczyć bliskim jako prezent na dziewiątą rocznicę ślubu.

 

10. rocznica ślubu – cynowa 

Pierwsza, okrągła rocznica ślubu to nie lada wydarzenie. Dekada razem to duże osiągnięcie, które dorobiło się cynowej symboliki. Podobnie jak w przypadku poprzednich jubileuszów, także w tej warto wręczyć parze coś nawiązującego do nazwy. Najlepiej, jeśli będzie to także praktyczny prezent. Zatem co kupić na 10. rocznicę ślubu? Postaw na wyroby cynowane, na przykład dekoracyjną cukiernicę lub karafkę na wodę! Z pewnością sprawdzą się one na co dzień, a także na przyjęciach i spotkaniach.

 

 

11. rocznica ślubu – stalowa 

Coraz dłuższe małżeństwo to większa trwałość, zrozumienie i siła. Stalowa rocznica to doskonała okazja na wręczenie symbolicznych przedmiotów, tj. biżuteria lub praktycznych, np. w postaci zestawu sztućców, które świetnie uzupełnią zastawę stołową.

 

12. rocznica ślubu – jedwabna 

Ciasno tkane nici jedwabiu to następny krok na drodze szczęśliwego małżeństwa i kolejnej rocznicy ślubu. Ta symbolika mówi o coraz bliższych relacjach, które z czasem się zmieniają, przekształcają i odradzają na nowo. Co można kupić na rocznicę ślubu? Jedwabne akcesoria, pościel lub dekoracje do wnętrz – każdy z nich to dobry pomysł na tę okazję!

 

13. rocznica ślubu – koronkowa 

Piękno i troska o emocje to wspaniałe cechy relacji żony i męża. Koronkowa rocznica ślubu sprzyja temu, aby wręczyć parze coś, co mogą wykorzystać w życiu codziennym. Z tego względu, aby odwołać się do nazwy jubileuszu, warto wybrać obrus lub bieżnik na stół, czy ręcznie wyszywaną serwetę.

 

 

14. rocznica ślubu – kości słoniowej 

Na tym etapie relacji małżeństwo z pewnością wie o sobie już wszystko, jednak każda rocznica jest warta świętowania. Jeśli zastanawiasz się, co dać na rocznicę ślubu kości słoniowej, postaw na naczynia i dekoracje w tym odcieniu. Według nas praktyczny prezent w dobrym stylu to świetny pomysł! Co powiesz na kolekcję zastawy i dodatków stołowych w odcieniu kości słoniowej Clara Ivory?

Kolekcja porcelany Clara Ivory

 

15. rocznica ślubu – kryształowa 

Przed Wami kolejna pełna rocznica – kryształowa. Z tej okazji warto postawić na tradycyjny zestaw szklanek lub kieliszki do wina, które staną się doskonałym prezentem rocznicowym. Sprawdzą się one doskonale podczas ważnych uroczystości przez długie lata! To ponadczasowe prezenty, które nigdy nie wychodzą z mody.

 

 

20. rocznica ślubu – porcelanowa 

20 lat razem to ogromny staż małżeński, który brzmi imponująco. Taka okazja musi wyróżnić się wyjątkową atmosferą, a także upominkami. Jeśli stoisz przed wyzwaniem wybrania idealnego prezentu na dwudziestą rocznicę ślubu, postaw na praktyczny prezent, jakim jest zastawa porcelanowa, jak na przykład: porcelanowy serwis obiadowy na 12 osób lub zestaw filiżanek do kawy z porcelany. Oryginalnym prezentem będzie ręcznie wykonana lampa porcelanowa.

 

Zobacz także: Dlaczego warto wybrać naczynia porcelanowe? Historia, cechy charakterystyczne i rodzaje porcelany

 

25. rocznica ślubu – srebrna 

Ćwierć wieku to ogrom czasu, który małżeństwo spędziło razem. Wypada zatem obdarować ich czymś unikatowym, wyselekcjonowanym i niebanalnym. Co dać na 25. rocznicę ślubu? Najbardziej popularne rozwiązanie to naczynia platerowane, które świetnie współgrają z elegancką zastawą stołową, np. podczas świąt lub ważnych uroczystości.

 

 

30. rocznica ślubu – perłowa 

Perły słynną z tego, że rzadko występują w środowisku i tylko szczęśliwcom udaje się je odnaleźć. Podobnie jest z małżeństwami z tak długim, 30-letnim stażem, który jest imponujący. W roli prezentu doskonała okaże się zatem biżuteria lub szkatułka na błyskotki.

 

Kolekcja szkła Amazon Gold

 

35. rocznica ślubu – koralowa 

Nazwa tej rocznicy ma ścisłe powiązanie z historyczną tradycją, zgodnie z którą wręczało się rzeczy wykonane z koralu. Jednak aktualnie odbiega to od zrównoważonego pozyskiwania tego produktu. W tym przypadku warto jednak postawić na coś powiązanego z oceanicznym życiem, np. dekoracyjną i sentymentalną marinę.

 

40. rocznica ślubu – rubinowa 

Rubin to unikatowy i piękny kamień szlachetny, który jest symbolem kolejnego małżeńskiego jubileuszu. 40 lat minęło… a więc czas na przyjęcie, które uczci wspólne chwile. Co kupić na 40. rocznicę ślubu? Kamień miłości osadzony w wyjątkowej biżuterii, np. w naszyjniku lub pierścionku, to doskonały prezent na tę okazję.

 

45. rocznica ślubu – szafirowa 

Kolejna uroczystość związana z kamieniem szlachetnym to 45. jubileusz małżeństwa, nazywany rocznicą szafirową. Tradycyjna biżuteria czy może postąpisz nieco inaczej i wybierzesz bon do spa dla dwojga? Każdy pomysł będzie trafionym, bo liczy się gest!

 

50. rocznica ślubu – złota, czyli tzw. złote gody 

Ogrom czasu minął, a taki jubileusz nie obejdzie się bez hucznego świętowania. Złota rocznica ślubu zasługuje na szczególny aplauz. Możesz zgłosić ten fakt do wojewody, który po wystąpieniu z prośbą do prezydenta, przyzna parze specjalny medal za długoletnie pożycie małżeńskie, co ma znaczenie tradycyjne. Z tej okazji warto wręczyć piękny i elegancki serwis obiadowy lub komplet kawowy, złote sztućce, bądź też zestaw kieliszków z charakterystycznym, złotym zdobieniem.

 

Zastawa porcelanowa Victoria

 

Sprawdź promocję: Serwis do herbaty za 30 zł przy zakupie serwisu obiadowego.

 

55. rocznica ślubu – szmaragdowa 

Im większy staż związku, tym większa wyjątkowość cechuje sam jubileusz. Podobnie jest ze szmaragdem, który jest motywem przewodnim tej rocznicy. Co można kupić na 55. rocznicę ślubu? Tradycja głosi, że warto na tę okazję podarować biżuterię, w której znajdzie się ten wyjątkowy kamień szlachetny.

 

60. rocznica ślubu – diamentowa 

Unikalność i niebywała doskonałość to cechy charakterystyczne dla diamentu, który jest kolejnym symbolem rocznicowym. To równie rzadki kamień, a zarazem bardzo cenny – niemal tak samo, co spotkanie małżeństwa z tak długim stażem.

 

65. rocznica ślubu – żelazna 

Można pomyśleć – co się daje na rocznicę ślubu z żelazną symboliką, ale nie jest to kwestia umowna (podobnie jak w przypadku innych jubileuszów). Możesz tradycyjnie postawić na coś z żelaznym akcentem lub wybrać to, co się przyda obdarowanym. Żelazo symbolizuje stabilność fundamentów relacji i upływ lat.

 

70. rocznica ślubu – kamienna 

Symbolika kamienia to kolejny krok, który świadczy o wieloletniej trwałości relacji. To opoka, którą para stworzyła dla siebie na przestrzeni lat, dzięki której czuje się w pełni bezpiecznie oraz dobrze.

 

75. rocznica ślubu – brylantowa 

Brylant to coś więcej niż diament, a więc jest to doskonały motyw na kolejną, pełną rocznicę ślubu. Ten jubileusz zdarza się naprawdę rzadko, stąd robi ogromne wrażenie.

 

80. rocznica ślubu – dębowa 

To imponujący, bardzo długi czas razem, który nie wydarza się często. Pojedyncze pary dożyły tak wielkiego jubileuszu. W takich chwilach nie prezenty są ważne, a obecność najbliższych i rodzinna, ciepła atmosfera.


Co dać na rocznicę ślubu?
Podsumowanie

Powyższy wykaz jest powszechnie znany, a jego charakterystyczna symbolika to tradycja. Możesz skorzystać z gotowych propozycji, które sprawdzają się przez lata lub stworzyć własny upominek, który zachwyci obdarowanych. Pamiętaj, że ta wyjątkowa uroczystość to czas, który każdy chce spędzić w gronie najbliższych i to właśnie te wspomnienia są najcenniejsze. Dzięki nim czujemy się szczęśliwi! Prezenty na rocznicę ślubu to tylko dodatek, ale przyjemny dodatek – zadbaj zatem, aby był odpowiednio przygotowany. Trzymamy kciuki!

Polecane produkty

Zestaw sztućców na 12 osób 72 elementy ANTIQUE

Zestaw sztućców na 12 osób 72 elementy ANTIQUE

liczba elementów w zestawie: 72 dla 12 osób materiał: stal nierdzewna chromoniklowa 18/10 kolor: stalowy wykończenie: błyszczące efek...
Serwis obiadowo kawowy na 12 osób VENICE WHITE

Serwis obiadowo kawowy na 12 osób VENICE WHITE

materiał: ceramika szlachetna kolor: biały ilość elementów w zestawie: 79 dla 12 osób do zmywarki do kuchenki mikrofalowej ...
Serwis obiadowo kawowy porcelanowy na 12 osób z wazą CAMILLA

Serwis obiadowo kawowy porcelanowy na 12 osób z wazą CAMILLA

materiał: porcelana kostna kolor: biały (mleczny) złota linia malowana ręcznie pojemne naczynia dla 12 osób ilość elementów: 80 do z...

Polecane artykuły

Jaki elegancki prezent na ślub wybrać?

Jaki elegancki prezent na ślub wybrać?

16-05-2023
Masz już mało czasu na przygotowania, a dalej nie wiesz, co wręczyć Młodej Parze? Szukasz trafnego rozwiązania? Pozwól, że przedstawimy Ci kilka nowoczesnych i gustownych inspiracji, które zaskoczą świeżo upieczonych małżonków i przydadzą się im na wspólnej drodze...
Prezenty dla Pary Młodej — 5 pomysłów na niespodziankę dla nowożeńców.

Prezenty dla Pary Młodej — 5 pomysłów na niespodziankę dla nowożeńców.

20-05-2022
Dostajesz zaproszenie na ślub, potwierdzasz obecność, a czas płynie nieubłaganie. Nim się obejrzysz, a jest już moment na to, aby znaleźć pomysł na prezent dla Pary Młodej. Na rynku jest wiele rozmaitych propozycji. Według nas warto pochylić się nad tymi, które staną się...
Pomysł na prezent — eleganckie propozycje na każdą okazję.

Pomysł na prezent — eleganckie propozycje na każdą okazję.

21-10-2021
Oryginalny pomysł na prezent może stać się niepowtarzalną niespodzianką dla osoby obdarowanej. Miłe wspomnienie, atrakcyjny gest, elegancki akcent — takie wrażenia wiążą się z naszymi autorskimi propozycjami prezentowymi. Naczynia porcelanowe, okraszone ciekawym wzornictwem lub...