NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA w 24H NATYCHMIASTOWA
WYSYŁKA w 24H

GWARANCJA BEZPIECZNEGO PAKOWANIA GWARANCJA
BEZPIECZNEGO
PAKOWANIA

DARMOWA DOSTAWA OD 180 zł DARMOWA DOSTAWA
OD 180 zł

tel: 880 954 260 tel: 880 954 260 pn-pt 8:30-16:30

Jak dbać o wyroby platerowane – czym czyścić platery?

17-05-2022

Niezwykle eleganckie i luksusowe dekoracje stołu — tak najkrócej i najtrafniej można opisać naczynia stołowe ze srebrem, czyli platery. Charakteryzuje je imponujący połysk, który rozświetli każdą aranżację przygotowaną na specjalne okazje i ważne wydarzenia czy święta. Srebrne dodatki stołowe to także doskonały pomysł na efektowny prezent dla bliskiej osoby, rodziny lub pary. Zanim jednak zdecydujesz się na podarowanie komuś takiego upominku lub wybierzesz go dla siebie, poznaj techniki dbania o wyroby platerowane, metody na skuteczne przechowywanie i ich rodzaje. To cenne informacje, dzięki którym zawsze będą cieszyły oko swoim atrakcyjnym wyglądem przy uroczystym stole.


W tym artykule dowiesz się:

  • Jak i czym wyczyścić platery?
  • Dlaczego nie wolno myć posrebrzanych sztućców i naczyń w zmywarce?
  • W czym przechowywać srebrne sztućce i naczynia platerowane?
  • Jakie platery wybrać?
  • Wyroby platerowane — czy warto je mieć?


Jak i czym wyczyścić platery?

Eleganckie naczynia posrebrzane doskonale spisują się podczas ważnych uroczystości, dlatego ważna jest ich odpowiednia i dokładna pielęgnacja po każdym użyciu. Jak to robić? Do czyszczenia wyrobów platerowanych należy podchodzić ze szczególną starannością. Do rytuału mycia należy przystąpić tuż po skończeniu posiłku, aby uniknąć powstawania zarysowań, nalotów, odbarwień czy plam. Wykorzystaj do tego miękką ściereczkę i specjalny płyn do czyszczenia srebra, umyj ręcznie, a następnie dokładnie wypoleruj. Tak oczyszczone naczynia możesz schować, aby poczekały na kolejną okazję!

 

Obrączki na serwetki Silber


Dlaczego nie wolno myć posrebrzanych sztućców i naczyń w zmywarce?

Z uwagi na szczególny design, wielkie znaczenie sentymentalne i luksusowe wydanie platerów właściwym jest, aby przykładać się do ich odpowiedniej pielęgnacji. Srebro jest niezwykle wrażliwe na drażniące substancje zawarte w różnorodnych środkach myjących, stosowanych do automatycznego mycia naczyń w zmywarkach. Następstwem nieodpowiedniej pielęgnacji wyrobów platerowanych może być ich nieodwracalne ciemnienie, a więc utrata wszelkich wartości estetycznych. Jednym słowem, platerowane naczynia i sztućce niestety nie nadają się do mycia w zmywarce ze względu na zbyt duże ryzyko i prawdopodobieństwo ich trwałego uszkodzenia. Należy pielęgnować je ręcznie.

 

Cukiernica platerowana Silber


W czym przechowywać srebrne sztućce i naczynia platerowane?

Jeśli nie chcesz, aby Twoje dodatki kuchenne ze srebra nie straciły swojego pięknego połysku, przechowuj je w suchym i ciemnym miejscu. Najlepiej jest owinąć je delikatnym, przewiewnym materiałem, a następnie zamknąć w szczelnym pudełku. Na rynku z łatwością znajdziesz specjalne szmatki i woreczki do przechowywania naczyń i sztućców ze srebra. To pomocne akcesorium, które wydłuży świetność tych wyjątkowych elementów aranżacji stołu.


Jakie platery wybrać? 

Warto wybrać wyroby platerowane z ochronną powłoką lakierowaną, która skutecznie zabezpieczy je przed wpływem czynników zewnętrznych, np. podczas kontaktu z kwasem czy siarką, będącymi składnikami majonezu czy octu. Jest ona cenna także przy kontakcie z potencjalnie nieszkodliwym powietrzem, które charakteryzuje różny stan czystości. To również ma wpływ na to jak długo srebrne dodatki będą prezentowały się wyjątkowo estetycznie i uroczyście.


Wyroby platerowane
czy warto je mieć?

Miłośnicy nietuzinkowych akcentów, którzy lubią, gdy ich stół wita gości w zaskakujący i nieoczywisty sposób ukryty w detalach to osoby, które najbardziej ucieszą się z platerów! To doskonałe i ponadczasowe kompozycje, które warto mieć u siebie. Ich elegancja sprawia, że każda zastawa stołowa może stać się wyjątkowa i niepowtarzalna, a jako prezent robią ogromne wrażenie!

 

Patera kwadratowa z uchwytem SILBER


Warto przeczytać także: