NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA w 24H NATYCHMIASTOWA
WYSYŁKA w 24H

GWARANCJA BEZPIECZNEGO PAKOWANIA GWARANCJA
BEZPIECZNEGO
PAKOWANIA

DARMOWA DOSTAWA OD 180 zł DARMOWA DOSTAWA
OD 180 zł

tel: 880 954 260 tel: 880 954 260 pn-pt 8:30-16:30

Filiżanki porcelanowe do kawy i herbaty – poznaj 4 rodzaje porcelany

30-07-2021


Filiżanki porcelanowe
mają długą tradycję. Porcelana jest najszlachetniejszą odmianą ceramiki (zwana dawniej „białym złotem”). Od wieków kojarzona jest z luksusem, klasą i elegancją. W niniejszym artykule poznasz:

 • Rodzaje porcelany i ich cechy charakterystyczne.
 • Zalety filiżanek porcelanowych.

Poznaj cechy charakterystyczne, zalety oraz właściwości wyjątkowej porcelany, wynikające ze specyfiki ich wytwarzania i wybierz komplet filiżanek porcelanowych dla siebie lub dla kogoś bliskiego w charakterze prezentu.

Filiżanka Bari Platin

Filiżanki porcelanowe – rodzaje porcelany

Imponujące, eleganckie, w stylu klasycznym lub prezentowe — każdy rodzaj filiżanek porcelanowych do kawy i herbaty sprawi, że aromatyczny napar poprawi samopoczucie i doda energii każdemu! Poznaj rodzaje porcelany, które oferujemy w sklepie internetowym villaitalia.pl. Z pewnością każdy miłośnik tradycyjnego picia kawy i/lub herbaty znajdzie tutaj coś dla siebie.

 

 • Porcelana twarda — jedną z głównych cech charakterystycznych dla porcelany twardej jest chłodny, śnieżnobiały kolor. Jest on wynikiem specyficznego składu masy, z której jest wytwarzany ten typ porcelany oraz  wysokiej temperatury wypału. Zaletą porcelany twardej jest trwałość, odporność na zarysowania i czynniki atmosferyczne. Jedną z podstawowych cech filiżanek porcelanowych z porcelany twardej jest ich przeświecalność w cienkich przekrojach, co świadczy o najwyższej jakości produktu. Nasze kolekcje, które są wyprodukowane z porcelany twardej to m.in.: Plus White, Plus Platin, Plus Gold.
 • Porcelana miękka „Bone China” (kostna) - ten rodzaj porcelany jest wypalany w niższej temperaturze niż porcelana twarda. Do jej składu dodaje się od 30 do 50% popiołu kostnego, który współcześnie zastępowany jest przez surowce mineralne. Podstawowe cechy porcelany kostnej to ciepły odcień bieli w mlecznych tonach. Filiżanki porcelanowe z tego typu porcelany to niezwykle lekkie i delikatne naczynia. Wyjątkową cechą tej porcelany jest duża przeświecalność. Nasze kolekcje wyprodukowane z porcelany miękkiej to m.in.: Florian, Camilla, Bari, Bianca, Mesyna. • Porcelana typu „New Bone China” - jest to porcelana wytwarzana na tej samej zasadzie, co porcelana twarda. Różnica polega na niższej temperaturze wypału oraz zastosowaniu chemicznego substytutu mączki kostnej, co ma bezpośredni wpływ na ostateczne zabarwienie naczyń. Filiżanki porcelanowe „New Bone China” mają odcień kości słoniowej/ śmietankowej bieli i charakteryzuje je większa wytrzymałość niż w przypadku porcelany kostnej, a także przeświecalność zbliżona do porcelany twardej. Asortyment z tego typu porcelany to kolekcje: Leda Ivory, Clara Gold Ivory, Walencja, Yvette i Aurelia. • Ceramika kremowa (półporcelana) - jest to tworzywo ceramiczne, zaliczane do rodzaju porcelany miękkiej. Półporcelana jest wypalana w temperaturze zbliżonej do porcelany typu „Bone China”. Nie prześwituje i ma kolor kremowy lub szary. Filiżanki porcelanowe z ceramiki kremowej są nie tak lekkie i grubsze niż odpowiedniki porcelanowe. Kolekcje produkowane z ceramiki kremowej to m.in.: Venice White, E’clat, Appal, Sakura, Sense.Dlaczego warto wybrać
filiżanki porcelanowe?

Filiżanki porcelanowe to naczynia do spożywania gorących napojów tj. kawa czy herbata, które charakteryzuje niezwykłe piękno, dzięki czemu pełnią także funkcję dekoracyjną na każdym stole. Poznaj zalety produktów porcelanowych od Villa Italia.

 • Filiżanki porcelanowe zachwycają swoją szlachetnością, wyrafinowaniem oraz starannym wykonaniem, które można spostrzec już na pierwszy rzut oka.
 • Porcelana to materiał, dzięki któremu naczynia z niej wykonane, kojarzą się z luksusem, klasą i elegancją.
 • Filiżanki z porcelany znajdą swoje zastosowanie w wielu sytuacjach, np. ozdobią witrynę, uświetnią spotkania w gronie znajomych, rodzinne uroczystości, świąteczny stół lub spotkania biznesowe.
 • Lekkie, delikatne, eleganckie i subtelne komplety filiżanek porcelanowych to doskonały, a zarazem praktyczny pomysł na prezent, np. na urodziny, imieniny, rocznice lub ślub. Dostępne są zestawy z porcelany w pudełkach prezentowych z jedną, dwoma lub 6 filiżankami.
 • Filiżanki porcelanowe z dopasowanymi spodkami świetnie aranżują przestrzeń na stole i są przede wszystkim praktyczne. Na talerzyku pod filiżanką możesz położyć łyżeczkę, saszetkę cukru lub ciasteczko do kawy lub herbaty.

Wiesz, czym różnią się filiżanki do kawy i filiżanki do herbaty? Zajrzyj do naszego artykułu, w którym opisujemy różnice pomiędzy filiżankami do kawy i herbaty! Z pomocą naszych wskazówek z pewnością wybierzesz filiżanki porcelanowe idealne dla siebie lub dla kogoś bliskiego w ramach oryginalnego prezentu.