NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA w 24H NATYCHMIASTOWA
WYSYŁKA w 24H

GWARANCJA BEZPIECZNEGO PAKOWANIA GWARANCJA
BEZPIECZNEGO
PAKOWANIA

DARMOWA DOSTAWA OD 180 zł DARMOWA DOSTAWA
OD 180 zł

tel: 880 954 260 tel: 880 954 260 pn-pt 8:30-16:30

Dekoracje stołu komunijnego – przykłady i inspiracje

21-03-2022

Oprawa przyjęcia komunijnego to ważny element tego rodzinnego wydarzenia, które jest okazją do ugoszczenia bliskich. Ta religijna uroczystość ma niezwykle odświętny charakter, dlatego też dekoracje stołu na Komunię powinny być eleganckie. Dzięki nim każdy poczuje, jak istotny jest ten dzień nie tylko w życiu dziecka, ale i całej rodziny. My przygotowaliśmy spis ozdób, o których nie możesz zapomnieć, przygotowując odświętny stół.


Kolorystyka ma szczególne znaczenie – postaw na symboliczne barwy na stole komunijnym!

Podstawą jest klasyczna biel, która jest symbolem świętowania i radości, a także czystości oraz nowego początku, jakim jest przystąpienie dziecka do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Pośród dekoracji komunijnych na stołach królują akcenty srebra lub złota – wspaniałe i wyraźne akcenty, pełniące rolę uzupełnienia wystroju. To one są rewelacyjnym uzupełnieniem dla kwiatowych aranżacji, ozdób pomieszczenia i stylu samego wnętrza. Niektórzy decydują się niekiedy na różowe lub błękitne akcenty. 

Bez względu na to czy organizujecie przyjęcie w domu, na ogrodzie czy w restauracji, ważne jest, aby stół prezentował się wyjątkowo. To przy nim spędzicie większość czasu, dzieląc się rodzinnymi opowieściami.

Wskazówka: możesz wykorzystać także sakralne symbole, tj. hostia, krzyż, gołąb lub kielich, np. nadrukowane na serwetkach czy winietkach. Takie dekoracje stołu komunijnego robią wrażenie i podkreślają religijność uroczystości.


O czym nie możesz zapomnieć, przygotowując
dekoracje stołu komunijnego?

Konieczna jest jednolitość, a więc spójność wszystkich ozdób, które znajdą się na stole, a także we wnętrzu – obie przestrzenie powinny być zgraną kompozycją. Wspólny motyw przewodni, jednakowy wyraźny akcent i kompletne wyposażenie – dzięki nim przeżyjecie wzruszające, rodzinne momenty przy pięknie przygotowanym stole komunijnym.

 

Komunijny stół


Jakie
dekoracje stołu na Komunię wybrać ?

Sama zastawa stanowi praktyczną dekorację stołu komunijnego. Wystarczy wybrać takie naczynia, które wyróżniają się lub postawić na klasyczną biel w różnych odcieniach. Jeśli chcesz podkreślić obecność zestawy na stole – wystarczy, że wybierzesz talerze, miski i filiżanki z akcentem złota lub srebra. To doskonała podstawa do doboru kolejnych elementów aranżacji. Oto one!

 

  • Obrus i bieżnik na Komunię

Są takie dekoracje na stół komunijny, które mają status niezbędnych. Mamy oczywiście na myśli biały obrus – najlepiej plamoodporny. Na uroczystościach komunijnych jest zazwyczaj wiele dzieci, co może sprawić, że niejedna szklanka z napojem zostanie przywrócona. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi on! Schludne nakrycie możesz wzbogacić tematycznym bieżnikiem z haftem lub subtelną koronką.

  • Serwetki i obrączki komunijne

Serwetki to kolejna niezbędna dekoracja stołu komunijnego, która nie tylko wygląda doskonale, wzbogacona efektowną obrączką, ale jest także praktycznym akcesorium przy zastawie. Goście wykorzystają je po skończonym posiłku. Co więcej, serwetki doskonale uzupełnią przestrzeń przy talerzach, filiżankach, szklankach i sztućcach.

Obrączka platerowana Silber - Villa Italia

 

  • Świece i świeczniki na stół komunijny

Klimatyczne świece stożkowe, słupkowe czy tealighty w dopasowanych do okazji świecznikach będą świetną dekoracją stołu na Komunię. Ich blask rozświetli zastawę, a dzięki nim przyjęcie potrwa do wieczora – przy nich na pewno miło spędzicie czas. Możesz postawić także na lampiony tradycyjne lub z oświetleniem LED, które urozmaicą aranżację.

  • Kwiaty na Komunię na stół

Kwiatowe bukiety w estetycznych wazonikach to doskonała dekoracja stołu komunijnego, która ożywia aranżację. Ten subtelny akcent na pewno zyska uznanie gości. Dobierz ich kolorystykę, wielkość i rodzaj. Słyszeliśmy, że najlepiej postawić na niskie, niewielkie sezonowe kwiaty cięte, tj. stokrotki, gipsówki, hortensje, margerytki czy mini róże!


Stół na Komunię – dlaczego jest taki ważny?

Tak naprawdę każdy ma swój sposób i własną wizję tego, jak powinien wyglądać stół w ten wyjątkowy dzień. Nasze propozycje to zbiór inspiracji dotyczących dekoracji komunijnych na stół, dzięki którym stworzysz wyjątkową aranżację, bez względu na miejsce przyjęcia. Niech będzie przytulnie, ciepło, rodzinnie i elegancko z pięknymi, tematycznymi ozdobami!

Zobacz również nasze propozycje zastawy na przyjęcie komunijne.