NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA w 24H NATYCHMIASTOWA
WYSYŁKA w 24H

GWARANCJA BEZPIECZNEGO PAKOWANIA GWARANCJA
BEZPIECZNEGO
PAKOWANIA

DARMOWA DOSTAWA OD 180 zł DARMOWA DOSTAWA
OD 180 zł

tel: 880 954 260 tel: 880 954 260 pn-pt 8:30-16:30

Jak dbać o porcelanę kostną


Instrukcja użytkowania zastawy marki Villa Italia
wykonanej z porcelany kostnej

 

Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowo subtelne i delikatne wyroby porcelanowe. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi zaleceniami, by przez długie lata mogły gościć na Państwa stole. Właściwe użytkowanie, konserwacja i przechowywanie są gwarancją trwałości naczyń i zachowania ich wyjątkowej urody.


Właściwości porcelany kostnej Villa Italia


Porcelana kostna (ang. bone china) to rodzaj delikatnej i miękkiej porcelany. Jej zalety to wyjątkowa lekkość, cienkość i subtelny odcień bieli. Naczynia porcelanowe Villa Italia są ręcznie formowane. Linie na obrzeżach i uchwytach naczyń malowane są ręcznie złotem lub platyną. Wyroby porcelanowe Villa Italia są wegańskie – zawierają mineralny substytut stosowanej dawniej mączki kostnej.

Drobne różnice pomiędzy kształtem naczyń wynikają z ręcznego procesu ich wytwarzania. Talerze i półmiski wykonane są bez użycia urządzeń prasujących, nie są więc idealnie płaskie. Pomiędzy poszczególnymi elementami mogą występować różnice w wysokości obrzeża. Ewentualne niedoskonałości złotych i platynowych linii są gwarancją ręcznego dekorowania. Mogą zatem występować różnice w grubości linii, drobne nieregularności lub pojedyncze przerysowania.


Jak myć naczynia wykonane z porcelany kostnej?


Zastawę Villa Italia wykonaną z porcelany kostnej można myć w zmywarce – przy stosowaniu się do naszych zaleceń:

  • Naczynia należy układać luźno w zmywarce. Ciasne układanie może powodować zarysowania talerzy.

  • Należy stosować łagodne środki myjące (płyny, żele). Szorstkie środki myjące mogą powodować niszczenie dekoracji.

  • Należy stosować krótkie programy o temperaturze wody poniżej 50°C.

  • Nie zalecamy stosowania długich programów myjących (np. eko), które powodują zbyt dużą koncentrację detergentu przy małej ilości wody, co niekorzystnie wpływa na porcelanę.

  • Należy zadbać o odpowiednią twardość wody w zmywarce, zgodnie z instrukcją producenta zmywarki. Zbyt twarda lub zbyt miękka woda może powodować trwałe uszkodzenia szkliwa naczyń, jak np. matowienie czy tęczowe zacieki.

  • Porcelanę dekorowaną złotem i platyną zalecamy myć w zmywarce jedynie okazjonalnie.

 

Jak przechowywać naczynia wykonane z porcelany kostnej?

Subtelna porcelana kostna jest porcelaną miękką, co wynika z temperatury jej wypalania. W związku z tym, podczas przechowywania naczyń w stosach, zalecamy stosowanie miękkich przekładek (np. papierowych serwetek).

 

Jakie sztućce stosować do porcelany kostnej?

 

Do naczyń z porcelany kostnej zalecamy stosowanie sztućców wykonanych z wysokiej jakości stali. Sztućce ze stali niskiej jakości mogą być przyczyną powstawania szarych zarysowań na powierzchniach naczyń, co nie jest wadą porcelany.

Szczególnie polecamy sztućce marki Villa Italia, wyprodukowane z najwyższej jakości stali nierdzewnej chromoniklowej, kwasoodpornej 18/10.