NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA w 24H NATYCHMIASTOWA
WYSYŁKA w 24H

GWARANCJA BEZPIECZNEGO PAKOWANIA GWARANCJA
BEZPIECZNEGO
PAKOWANIA

DARMOWA DOSTAWA OD 180 zł DARMOWA DOSTAWA
OD 180 zł

tel: 880 954 260 tel: 880 954 260 pn-pt 8:30-16:30

Talerze deserowe – do domu, kawiarni i restauracji.

26-08-2022

Zastanawiasz się, czy potrzebujesz ich w swoim domu? Poszukujesz odpowiedniego modelu? A może szukasz tego typu naczyń do kawiarni lub restauracji? W tym artykule poznasz różne talerzyki deserowe i sposoby ich stosowania w kuchni, a także profesjonalnym lokalu gastronomicznym. 


Talerze deserowe
, czyli jakie? Cechy charakterystyczne

Zwykle mają od 15 do 21 cm wielkości i są najczęściej okrągłe lub kwadratowe, przeznaczone do serwowania oraz spożywania drobnych posiłków – tak w skrócie można opisać talerzyki deserowe, nieodłączny element każdej kompletnej zastawy stołowej. Poznaj je jeszcze bliżej.


Małe talerzyki deserowe do ciasta 

Małe talerzyki na ciasto, o średnicy od 15 do 19 cm, rewelacyjnie sprawdzają się przy podawaniu nie tylko pysznych wypieków, ale także innych, słodkich przekąsek. Takie talerzyki znajdziesz często w ofertach sklepów w zestawach kawowych lub serwisach do herbaty. Są one wygodne do trzymania w ręku podczas jedzenia, co doskonale pasuje do bankietów czy spotkań przy kawie. Warto zatem postawić na zestaw talerzyków do ciasta, lekki i subtelny, który będzie elegancką oprawą podwieczorków, przyjęć rodzinnych i innych okazji, podczas których spożywamy desery.

 

 

Funkcjonalne talerze deserowe

Te nieco większe talerze deserowe, bo o średnicy ok. 20 cm - 23 cm, to także świetne talerze śniadaniowo-przekąskowe do kanapek, wędlin, sałatek, a także słonych smakołyków do wieczornego seansu filmowego czy meczu, bez wykluczania deserów. Możesz je często znaleźć w ofercie sklepów w kompletach talerzy obiadowych lub w serwisach obiadowych. Ich uniwersalne zastosowanie sprawia, że stały się one niczym „must have” w każdej kuchni – nie tylko domowej, ale także tej w lokalach gastronomicznych. 

Talerze porcelanowe Plus Platin


Talerze deserowe do ciasta
– komplety

Jakie komplety talerzy do ciasta można znaleźć wśród ofert firm sprzedających zastawę stołową? Są to na pewno standardowe zestawy talerzyków deserowych dla 6 osób, a także zestawy do ciasta złożone z 7 elementów: talerza do ciasta lub patery i talerzyków deserowych. Naczynia najczęściej wykonane są z różnych rodzajów ceramiki, porcelany i szkła. 

 

Mały talerzyk do ciasta - bogactwo kształtów i kolorów

Domowa zastawa do deserów nie musi pasować idealnie do zastawy obiadowej. Tu możesz bardziej zaszaleć, zachowując jednak spójny styl z pozostałą zastawą i aranżacją wnętrza. Poza klasyczną, okrągłą formą talerzy deserowych bez trudu możesz znaleźć także bardziej wyszukane i oryginalne propozycje, np. talerzyki deserowe kwadratowe, a także jeszcze bardziej niestandardowe talerze deserowe owalne, prostokątne, w kształcie liści czy kwiatów.

 

Talerzyki do ciasta białe 

Białe talerzyki deserowe z pewnością należą do najpopularniejszych wśród propozycji naczyń do ciasta. Klasyczne odcienie ceramiki lub porcelany mają uniwersalny charakter, przez co sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okoliczności. Małe, białe talerzyki do ciasta to doskonałe naczynie na słodki poczęstunek serwowany na wystawnym przyjęciu lub bankiecie.


Talerzyki deserowe szklane

Na przestrzeni lat kształt, styl i rodzaj tworzywa, z którego wykonywano te naczynia, sukcesywnie się zmieniały. Wciąż jednak to szklane talerzyki do ciasta wiodą prym wśród swoich konkurentów. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ coraz częściej są one prawdziwymi dziełami sztuki użytkowej – posiadają ręcznie malowane dekoracje czy wykwintne wykończenia. Wśród talerzyków szklanych są dostępne na przykład:

  • talerzyki deserowe przezroczyste - wykonane z różnych rodzajów szkła, często z wytłaczanymi wzorami, 
  • talerzyki deserowe kolorowe ze szkła barwionego w masie,
  • talerzyki deserowe kolorowe malowane ręcznie.

Talerze deserowe szklane to neutralny dodatek stołowy, np. w wydaniu bezbarwnym lub doskonały akcent artystyczny – to Ty decydujesz jaką rolę estetyczną spełnią.

 

Zestaw szklany Amanda Brown

Szklane talerze do ciasta Mariza


Talerzyki deserowe – nowoczesne
 

Nowoczesne talerzyki deserowe wpisują się w aktualne trendy stylistyczne w wyposażeniu wnętrz. W ostatnich latach niezwykłą popularność zyskały kolorowe talerzyki deserowe o modnych w danym sezonie barwach. Na przykład, na jesień i zimę 2022/2023 my polecamy talerzyki deserowe granatowe, szare, czarne i zielone. Do trendów utrzymujących się od dłuższego czasu należą inspiracje naturą. Tu dominują nieregularne kształty, stonowane barwy, nietypowy sposób wykończenia, jak na przykład matowe lub reaktywne szkliwo, gdzie każde naczynie jest niepowtarzalne. 

 

Talerz deserowy / śniadaniowy Obsydian


Białe, szklane i
nowoczesne talerzyki deserowe to tylko niektóre, wprawdzie najbardziej popularne, lecz nie jedyne propozycje, dzięki którym możesz zaaranżować piękne i jednolite nakrycie stołu. Więcej o tych rodzajach przeczytasz tutaj:

 

Estetyczne, a zarazem funkcjonalne talerzyki deserowe


Villa Italia to producent zastawy stołowej, który posiada w swojej ofercie bogaty wybór
talerzyków deserowych dla domu, kawiarni lub restauracji. 

Przeważającą część oferty zastawy do deserów stanowią talerze deserowe na sztuki, dzięki czemu możesz wybrać taki komplet naczyń, który w 100% będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. To także opcja, która umożliwi Ci uzupełnić zestaw, w którym jeden z elementów został uszkodzony. 

Większość naszych naczyń możesz myć w zmywarce, co znacznie ułatwia i przyśpiesza sprzątanie po uczcie. Wybierz kształt, wielkość, kolor, styl, kształt i postaw na spersonalizowane rozwiązania – dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań!

 

Zobacz także: