NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA w 24H NATYCHMIASTOWA
WYSYŁKA w 24H

GWARANCJA BEZPIECZNEGO PAKOWANIA GWARANCJA
BEZPIECZNEGO
PAKOWANIA

DARMOWA DOSTAWA OD 180 zł DARMOWA DOSTAWA
OD 180 zł

tel: 880 954 260 tel: 880 954 260 pn-pt 8:30-16:30

Ile ml ma szklanka – uniwersalna miara w przepisach kulinarnych i nie tylko!

29-03-2022

Często spotykamy się ze znaną jednostką miary, jaką jest odmierzona szklanka mąki, cukru, kakao czy makaronu, prawda? To popularny zwrot – znajdziesz go w wielu przepisach na ulubione dania czy wypieki. W tym artykule odpowiadamy na pytanie: Ile ml ma zwykła szklanka?

 

W jakim celu? Aby Twoje gotowanie było zawsze dane! Każdy wie, że odpowiednie proporcje w przepisie to klucz do sukcesu, a raczej pysznego finału! Dowiedz się, jaka jest pojemność szklanki, wykorzystywanej do odmierzania składników i podbij serca domowników, przyjaciół lub rodziny ulubionym specjałem!


Podstawowe pytanie:
Ile mililitrów ma szklanka?

Na wstępie musimy zaznaczyć, że rodzajów szklanek jest naprawdę wiele! Do wody, napojów, soków, whisky, drinków – pośród każdy znajdzie coś do swojego wnętrza.  Na rynku można znaleźć wielką różnorodność w tym zakresie, która pozwala dopasować ten parametr do indywidualnych potrzeb domowników. Dzięki temu możesz wyposażyć swoją kuchnię w szklanki do napojów o ulubionej, najbardziej praktycznej pojemności. Z tego względu nie ma jednej odpowiedzi na pytanie: “Jaka jest pojemność zwykłej szklanki?” – to zależy!


Szklanka wody – ile to ml?

Najwięcej pytań jednak pojawia się o pojemność zwykłej szklanki, czyli uniwersalnej – takiej, którą znajdziemy w każdej kuchennej szafce. A Ty, jak często zadajesz sobie pytanie “Ile to szklanka wody?” podczas korzystania z powszechnie dostępnych przepisów na ciasto, obiad czy różnego rodzaju przekąski? To popularna miara kuchenna, która pozwala na dość precyzyjne określenie odpowiedniej ilości składniku, niezbędnego do przygotowania dania. Ile w szklance jest ml? Zazwyczaj granica rysuje się w przedziale od 200 do 300 ml, jednak najczęściej jest to 250 mililitrów. Upewnij się, że naczynia do odmierzania w Twoim domu, mają taką pojemność, bo niemal zawsze chodzi właśnie o tę wartość, która ma znaczenie podczas pieczenia i gotowania!


Gdy już wiesz,
ile ma szklanka wody, czyli szybkie podsumowanie artykułu

  • Pojemność szklanki w ml może być różna, w zależności od rodzaju podawanego napoju.
  • Standardowa szklanka ma 250 ml i jest to najczęstsza miarka kuchenna w przepisach, które możesz znaleźć w internecie czy tradycyjnych książkach o gotowaniu.
  • Stawiaj na uniwersalną pojemność szklanki do wody, która sprawdzi się nie tylko do odmierzania składników podczas gotowania, ale także do picia wody, soków czy ulubionych napojów domowników!