NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA w 24H NATYCHMIASTOWA
WYSYŁKA w 24H

GWARANCJA BEZPIECZNEGO PAKOWANIA GWARANCJA
BEZPIECZNEGO
PAKOWANIA

DARMOWA DOSTAWA OD 180 zł DARMOWA DOSTAWA
OD 180 zł

tel: 880 954 260 tel: 880 954 260 pn-pt 8:30-16:30

Patery piętrowe

Patery piętrowe to niezwykle efektowne i praktyczne elementy zastawy stołowej. Można na nich ułożyć bezpiecznie wiele ciastek lub przekąsek, oszczędzając przy tym miejsce na stole. Kolejną zaletą patery piętrowej jest możliwość złożenia jej, dzięki czemu zajmuje ona niewiele miejsca w szafce. Patery piętrowe są nieocenione podczas przyjęć stojących.

Patery służą do serwowania wypieków, przekąsek, serów bądź owoców. Szacuje się, że pierwsze tego typu naczynia pojawiły się już w starożytnej Grecji, gdzie początkowo miały formę naczynia umieszczonego na podstawce i służyły w świątyniach jako podstawki do składania bogom ofiar w postaci świeżych owoców. Nieco później zagościły również na wszelkiego rodzaju wystawnych ucztach. Niedługo po Grecji zostały także stworzone w starożytnym Rzymie, jednak nie posiadały już lekkiego wgłębienia, jak w przypadku ich greckich odpowiedników. Popularność pater nie malała przez wieki, gdyż były bardzo użytkowym naczyniem pozwalającym na zmieszczenie większej ilości potraw na stołach i ułatwiających serwowanie przysmaków. Dzięki praktycznej nóżce można było łatwiej dosięgnąć wybrany owoc, wypiek, przekąskę czy sery. W okresie renesansu po raz pierwszy na stołach zagościły patery piętrowe, których popularność znowu wzrosła w ostatnich latach, przybierając zupełnie nowe wydanie i postać dwu-, trzy-, a nawet czteropiętrowych naczyń do serwowania. Pozwalały na zaoszczędzenie miejsca przy stole, umożliwiając jednocześnie pomieszczenie większej ilości jedzenia. Dopiero stosunkowo niedawno patery zaczęto pozbawiać nóżek, dodając klosze chroniące przed wysychaniem produktów, atakiem owadów czy zanieczyszczeniami podczas przebywania na zewnątrz. Jednak to właśnie patera piętrowa na ciasto i owoce coraz częściej gości w domach o nowoczesnym designie i wyznacza nowe trendy w aranżacji wnętrz, gdyż w ostatnich latach coraz modniejsze są proste, symetryczne formy.

Oferta pater piętrowych na ciasto i owoce od Villa Italia

Specjalizujemy się w sprzedaży zastawy stołowej i utensyliów kuchennych. Marka Villa Italia znana jest z wysokiej jakości surowców, solidnego wykonania oraz przemyślanego designu produktów do wnętrz w różnych stylach. Szczególnie warte uwagi są eleganckie patery piętrowe na ciasto i inne wypieki, przekąski czy owoce dostępne w wersji z rantami lub bez, wykonane ze szkła. Takie rozwiązanie jest niezwykle proste oraz funkcjonalne, dlatego z powodzeniem sprawdzi się na wszelkiego rodzaju przyjęciach, imprezach okolicznościowych czy spotkaniu przy kawie lub herbacie z rodziną i przyjaciółmi. Wiele naczyń wyposażonych jest w wygodny uchwyt ułatwiający przenoszenie, a często również i ranty zapobiegające zsuwaniu się ciasta podczas przenoszenia pater piętrowych w inne miejsce. Godnym uwagi modelem jest CAPRICE z pięknego, zielonego szkła, z wygodnym, metalowym uchwytem. Optymalne wymiary oraz dwa piętra pozwolą na łatwe podanie różnego rodzaju wypieków.